AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacakCumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel mesajı, AKINCI TİHA’nın yazılımına eklendi.


AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak

Bayraktar AKINCI TİHA’nın 6 Aralık 2019’daki ilk uçuşundan önce, uçuş kontrol bilgisayarının içindeki gömülü yazılıma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel bir mesajı eklendi.

Milli ve özgün olarak tasarlanıp geliştirilen AKINCI TİHA’lar tüm uçuşlarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek nesillere ithafen yazdığı ve tarihe not düştüğü bu mesajın dahil edildiği yazılımla görev yapacak.

Mesajın aynı zamanda bilgisayar dili ile hex koduna çevrilmiş hali de gömülü yazılımın içinde yer alıyor.

Bayraktar AKINCI TİHA’lar yazılımının içinde yer alan bu mesajla birlikte semalarımızda milyonlarca saat vatanımıza ve milletimize hizmet edecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKINCI TİHA’nın yazılımında yer alan mesajı şu şekilde:

“Türkiye devlet tecrübesi 2 bin 200 yılı aşan bir ülkedir. Bu vasfımızı her dönemde en güçlü, en ileri, en etkili siyasi, askeri, ekonomik, toplumsal altyapıyı kurmuş olmamıza borçluyuz.

Selçuk Bayraktar’dan ‘Akıncı’nın sırrı’ paylaşımı VİDEO

“TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN İLERİ ÜLKELERİ ARASINA YÜKSELTMEYE AHDETTİK”

Devlet yönetimindeki görevlerimiz boyunca, ülkemizi bu tarihi mirasına layık seviyeye getirmenin mücadelesini verdik. İnancımızı ve neslimizi korumanın yolunun bağımsızlığımıza ve geleceğimize sahip çıkmaktan geçtiğini hiç unutmadık. Maziden atiye kurduğumuz köprü ile Türkiye’yi dünyanın en ileri ülkeleri arasına yükseltmeye ahdettik.

“DOSTLARINA GÜVEN DÜŞMANLARINA KORKU VEREN TÜRKİYE HEDEFİNE ODAKLANDIK”

Bilhassa savunma sanayimizi kendi kendimize yeterli hale getirmek için çok çalıştık. Karada, denizde, havada ve inşallah uzayda, dostlarına güven düşmanlarına korku veren Türkiye hedefine odaklandık. Elde ettiğimiz başarıyla Türk milletinin yüksek teknolojiye dayalı sistemleri üretme ve kullanma yeteneğini tüm dünyaya gösterdik.

“İSTİKLALİMİZ VE İSTİKBALİMİZ İÇİN HEP DAHA İLERİYE”

Savunma Sanayi Başkanlığı liderliğinde yürütülen proje kapsamında, BAYKAR tarafından geliştirilen BAYRAKTAR serisi silahlı/silahsız insansız hava araçları işte bu gayretin en başarılı eserlerinden biridir. Gençlerimizin demokrasiden ekonomiye ve özellikle teknolojiye kadar her alanda kurduğumuz güçlü altyapı üzerinde 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçireceklerine yürekten inanıyorum. İstiklalimiz ve istikbalimiz için hep daha ileriye giderek AKINCI TİHA projesi ile bir üst aşamaya geçen bu çalışmada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #1

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #2

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #3

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #4

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #5

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #6

AKINCI TİHA, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajıyla uçacak #7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir