AUZEF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? 2021-2022 İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kayıt tarihleriİstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), ikinci üniversite programına kayıt olmak isteyen öğrenciler için 16 Ağustos – 16 Eylül 2021 tarihlerinde başvuru alınacağını duyurdu.


AUZEF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? 2021-2022 İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kayıt tarihleri

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir zaman kala İstanbul Üniversitesi ikinci üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu.

Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, ”İkinci üniversite kayıtları başladı mı, ne zaman? İkinci üniversite kayıtları nasıl yapılır?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Üniversitelerde halen öğrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar önlisans öğrencileri/mezunları sadece önlisans programlarına, lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına ikinci üninversite için başvuru yapabiliyor.

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), ikinci üniversite kayıtları 16 Ağustos – 16 Eylül 2021 tarihleri arasında ”basvuru.istanbul.edu.tr” adresi üzerinden yapılacak.

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE PROGRAMINA NASIL KAYIT OLUNUR?

16 Ağustos – 16 Eylül 2021 tarihleri arasında ”basvuru.istanbul.edu.tr” adresinden sınavsız ikinci üniversite başvurusu için hesap oluşturulur.

Hesap aktivasyon işlemi tamamlanır. Aynı sisteme giriş yapılarak bilgi güncelleme ve tercih işlemleri gerçekleştirilir. Fakülte onayından sonra harç ücreti yatırılarak kayıt tamamlanır.

AUZEF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? 2021-2022 İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kayıt tarihleri #1

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE PROGRAMLARINA KİMLER KAYIT OLABİLİR?

-ÖSYM’nin Yüksekögretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan üniversitelerde hâlen ögrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar,

-Önlisans öğrencileri/mezunları önlisans programlarına,

-Lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına,

-Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/ön lisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde kayıtlı/mezunu yabancı uyruklu öğrenciler,

-Yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Baskanlıgı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar fakülte programlarına başvuru yapabilir.

AUZEF ikinci üniversite kayıtları ne zaman? 2021-2022 İstanbul Üniversitesi 2. üniversite kayıt tarihleri #2

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?

AUZEF ikinci üniversite programları lisan ve ön lisans programları için yatırılması gereken kayıt ücreti 400 lira olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir