Backlink Paketleri – Backlink Hizmet Satın Al    

Backlink Paketleri – Backlink Hizmet Satın Al    

Bu yazıda “Backlink Nedir?“, “Backlink Ne İşe Yarar?“, Backlink Paketleri Zararlı Mı?”“Backlinkler Neden Önemlidir?” ve “Backlink Türleri Nelerdir?” başlıkları hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

Ayrıca backlink paketlerimizi inceleyebilir, kendinize en uygun backlink hizmetini satın alabilirsiniz. 

Backlinkler web sitesinin trafiğinin artmasını sağlayan en önemli SEO sıralama faktörlerinden birisidir. Hatta 2016 yılında Google tarafından yapılan bir açıklama içerikten sonra en önemli kriterin backlink olduğunu belirtmiştir. Eğer SEO ve backlink hakkında bilginiz yoksa bu makale tam size göre. Dilerseniz hemen backlink nedir ona bakalım. 

Backlink Nedir?    

Backlink, bir web sitesinden başka bir web sitesine verilen bağlantıdır. Web sitemize fayda sağlaması için kalıcı ve kaliteli bir bağlantı olması gerekmektedir. 

Backlink Ne İşe Yarar?   

Web sitenize verilen kaliteli backlinkler, neticesinde web sitenizin arama motorları nezdindeki değerini arttıracaktır. Dolayısıyla da arama motorlarında ilk sıralarda çıkacaksınız. Web siteniz özgün içerikler sayesinde ne kadar kaliteli backlink alırsa, popülerliği de o kadar artacaktır. 

Özellikle günümüzde kaliteli kaynaklardan alınmayan bağlantılar web sitesine herhangi bir yarar sağlanmamaktadır. Çünkü kalitesiz backlinkler kalıcı olmaz ve web sitenize yarardan çok zarar sağlar. Hatta o kadar ciddi zararları olur ki web sayfalarımız arama motorlarında görünmeyecek bir hâl alır. 

Backlink Paketleri Zararlı Mı?   

Backlink satın almak isteyen kişiler genellikle backlink paketleri zararlı mı? Sorusunu sormaktadırlar. Backlink, bir web sitesinin gelişimi için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Kaliteli backlink çalışması yapılan web siteleri, aynı kriterlere sahip backlink çalışması bulunmayan web sitelerine oranla daha üst sıralarda yer almaktadır. Web sitenizin anahtar kelimelerinde ilk sıralara çıkabilmesi adına backlink çalışmalarının önemi son derece büyüktür. Fakat sektörümüze yönelik bazı bilgi sahibi olmayan kişi ya da kişiler aracılığıyla yapılan çalışmalar bu paketleri zararlı hale getirmektedir. 

Eğer amacınız bu çalışmalardan yararlanmak ise kesinlikle işini doğru bir şekilde yapacağını düşündüğünüz tecrübeli kişiler ile anlaşma sağlamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Binlerce sitenin bir arada bulunduğu, programlarla ya da illegal yöntemlerle elde edilen çalışmalardan uzak durmanızı öneririz. Bu şekilde yapılan çalışmalar sitenize yarardan çok zarar sağlar. 

Backlinkler Neden Önemlidir? 

  1. Google’ın Yeni Sayfaları Bulabilmesine Yardımcı Olur 

Google’ın botları, web ortamında yeni sayfaları bulmak için linklerden faydalanmaktadır. Bu yöntem, içeriğin bulunması ve taranıp dizine eklenmesi için gerekli işlemlerden birisidir. Güvenilir bir kaynaktan gelen backlink, içeriğinizin Google tarafından daha hızlı indexlenmesine yardımcı olur. Bir başka ifadeyle bu şekilde Google ‘da sıralanmanız daha hızlı olacaktır. 

  1. Web Sitesinin Trafiğini Artırır  

Web dünyasının ilk dönemlerinde linkler sadece gezinme amaçlıydı. Amaç, en kolay biçimde, web tarayıcılarını yalnızca bir sitede değil, aynı zamanda farklı siteler arasında A sitesinden B sitesine götürmektir. Linkler artık Google tarafından çok önemli bir sıralama faktörü olarak kabul edilmiştir. Dolayısıyla büyük linklerin sayfanıza çok değerli trafik göndermesi kaçınılmaz olacaktır. 

  1. Sıralamanızı Yükseltir  

Tahmin ettiğiniz gibi backlinkler sıralamanızı yükseltecektir. Bu da Google’da ve diğer arama motorlarında daha üst sıralara çıkmanızı sağlayacaktır. Daha üst sıralara çıkmanıza yardımcı olacak linkler için, kaliteli backlink satın aldığınızdan emin olmanız gerekir. 

Buraya tıklayarak backlink paketlerimizi inceleyebilir, backlink satın alabilirsiniz. 

  1. Güvenilirliğinizi Ve İtibarınızı Artırırlar 

Web sitenize otoriter, güvenilir ve büyük sitelerden gelen harika linkler, daha üst sıralarda yer olanak sağlar. Bu, aynı zamanda işletmenizin güvenirliliğini ve itibarını artıracak bir unsurdur. 

Backlink Türleri Nelerdir?   

Kesinlikler her backlink birbirinin aynısı değildir. Birbirinden farklı birçok backlink türü mevcuttur. Aşağıda en önemli backlink türlerini bulabilirsiniz. 

  1. Nofollow Linkler  

Bağlantı vereceğiniz bir site için kefil olmak istemiyorsanız bu linkleri kullanabilirsiniz. Bunun HTML deki çözümü etikete rel=”nofollow” niteliği verilerek yapılmaktadır. Bu özellik Google’a ve diğer tüm arama motorlarına linkin takip edilmemesi gerektiğini anlatmaktadır. Bu linklerde PageRank değeri aktarımı yoktur. 

Önceden bu linklerin web sitenize herhangi bir yararı veya zararı olmamaktaydı. Ancak 2019 yılında gelen bir özellik sonrası bu durum değişmiştir. Bazılarına göre artık nofollow linkler siteler arası güven aktarımı yapmaktadır. 

Bu linkler HTML’de aşağıdaki gibi gözükmektedir: 

<a href=”https://backlinkdunyasi.org/” rel=”nofollow”>Nofollow link</a 

  1. Dofollow Linkler   

Bu linklerin verildiği web siteleri otoriterliğine güvendiğimiz saygın web siteleridir. Bu linklerde PageRank değeri aktarımı söz konusudur. 

Bu linkler HTML’de aşağıdaki gibi gözükmektedir: 

<a href=”https://backlinkdunyasi.org/”>Dofollow link</a> 

  1. Sponsorlu Linkler  

Bu linkler genelde ücretli olarak satın alınan linklerdir. Genelde trafiğinin artmasını isteyen kişiler tarafından süreli olarak satın alınmaktadır. Bu linklere Google’ı bilgilendirmek için rel=”sponsored” niteliği eklenmelidir. 

Bu linkler HTML’de aşağıdaki gibi gözükmektedir: 

<a href=”https://backlinkdunyasi.org/” rel=”sponsored”>Sponsorlu link</a> 

  1. Yüksek Otoriteli Linkler  

Sitenizin daha üst sıralara çıkması için yüksek otoriteye sahip backlinklerden faydalanmanız gerekmektedir. Kesinlikle tüm linklerin eşit olmadığını unutmayın. Şüphesiz Google’ın bazı linklere diğerlerinden daha fazla güvendiği bir gerçektir. Yüksek otoriteli backlinkler, güvenilir web sitelerinden gelen bağlantılardır. 

  1. Zararlı Linkler 

Web sitenizde verdiğiniz yanlış bağlantılar sitenizin sıralamasına ciddi zararlar verebilir. Bu zaten sahip olduğunuz iyi sıralamaları bile olumsuz etkileyebilmektedir. Bu linkler genellikle zararlı veya doğal olmayan baclinkler olarak adlandırılmaktadırlar. 

Bu bağlantılar genellikle düşük kaliteli, otoriter olmayan veya Google’ın site yöneticisi yönergelerini doğrudan ihlal eden sitelerden gelmektedir. Bu siteler arama motoru sıralamalarını değiştirmeye çalışan şüpheli web siteleridir. Web sitenizin güvenliği için backlinklerinizi sıklıkla denetleyebilirsiniz. Onların zararlı bir biçimde oluşturulmuş linkler olup olmadığını anlamak için çeşitli backlink denetim araçlarını kullanabilirsiniz. 

Backlink paketlerimizi inceleyerek backlink satın alabilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir