Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Toplantısı’ndaCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında İyi Parti Lideri Meral Akşener’e “Duvarlara zulüm 1453’te başladı yazanları nasıl savunuyorsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Toplantısı’nda partililerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında; İyi Parti Lideri Meral Akşener’in İstanbul’da düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetmesine dikkat çekti.

“İstanbul’da “Zulüm 1453’te başladı” diyenlerle nasıl birlikte yürüyorsun Meral Hanım?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“‘ZULÜM 1453’TE BAŞLADI’ DİYENLERLE NASIL BİRLİKTE YÜRÜRSÜN MERAL HANIM?”

“Biz insanlığımızın gereği olarak mazlumlara sahip çıkıyoruz. Birileri yeni senaryolar peşinde koşarken biz 84 milyonun birlik ve beraberliğini savunuyoruz. İstanbul’da “Zulüm 1453’te başladı” diyenlerle nasıl birlikte yürüyorsun Meral Hanım? Bunlarla birlikte nasıl oluyorsun? Dolmabahçe Sarayı’nın makam olarak kullandığımı yerde tam karşı duvarına “Zulüm 1453’te başladı” diye yazan gezicilerdi. İşte sen bu gezicilerle birliktesin Meral Hanım. Yolun açık olsun. Biz yolumuzu iyi belirledik. Bizim yolumuz onların gittiği yol değil. Biz gayretimizin neticesini Allah’tan aldık. Ayasofya açıldı ve sahiplerine kavuştu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Duvarlara zulüm 1453’te başladı yazanları nasıl savunuyorsun VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Toplantısı nda #1

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları;

“Kuruluşundan itibaren AK Parti’yi bağrına basan tüm kardeşlerimize şahsım ve teşkilatımız adına şükranlarımı sunuyorum. Milletvekilinden belediye başkanlarına kadar her kademedki kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbim kardeşliğimizi, birliğimizi daim etsin. Rabbim muhabbetimizi ve dayanışmamızı daim kılsın. Siz bizi hiç mahcup etmediniz. Biz de size ve Rize’ye mahcup olmadık, olmayacağız. Nasıl Rize bizi yarı yolda bırakmadıysa, biz de Rizeli kardeşlerimizin emanetine halel getirmedik, getirmeyeceğiz. Rize’ye olan minnet borcumuzu yeni eserlerle ödemeyi sürdüreceğiz. Yeni eserlerin temel atma heyecanını birlikte yaşadık. Durmak yok yola devam.

“GAZETE KÜPÜRLERİ ÜZERİNDEN PARTİMİZİ KAPATMAYA ÇALIŞTILAR”

Şehrimize kazandırdığımız tüm bu eserlerin Rize’ye hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Geçen ay partinin kuruluşunun 20. yılını geride bıraktık. 20 yıldır alnımız ak başımız dik bir şekilde yürüyoruz. Bu süreçte nelerle karşılaştığımızı, bu salonda bulunan partimizin emektarları gayet iyi bilkiyor. Gazete küpürleri üzerinden partimizi kapatmaya çalıştılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında darbe çağrısı yaptılar. Terör örgütlerini üzerimize salarak ülkemizi kaosa sürüklemeye çalıştılar. Gezi olayları ile ülkemizi karıştırmaya çalıştılar.

“15 TEMMUZ’DA DARBE YAPMAYA ÇALIŞTILAR”

15 Temmuz’da darbe yapmaya çalıştılar. Ekonomiden, çukur eylemlerine kadar envaye çeşit saldırıyla karşı karşıya kaldık. Hepsinin üstesinden geldik. Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle tüm oyunları bozduk.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Rize İl Danışma Toplantısı nda #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir