Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Açılış Töreninde konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, İDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Açılış Töreninde konuşuyor.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Açılış Töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı Açılış Töreninde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“2 yılda bir yapılan fuarımıza katılımın sayı ve nitelik olarak sürekli artması, ülkemiz savunma sanayiinin başarısının da ifadesidir. Ziyareti sayısının, bir önceki fuardaki 76 bin rakamını aşacağını ümit ediyorum.

Türkiye savunma sanayiinde geliştirdiği her türlü imkanı dostları ile paylaşmaktan memnuniyet duyan bir ülkedir. Biz bu konudaki münasebetleri sıradan ticari ilişki olarak görmedik, görmüyoruz.”

NATO’nun önde gelen üyesi olarak savunma sanayiimizi geliştirdikçe bölge ve dünya barışına vereceğimiz katkının da artacağına inanıyoruz. Fuarımızda milli imkanlarla geliştirdiğimiz pek çok ürünün yer alması, bu konuda katettiğimiz mesafenin ispatıdır.

Türkiye, son 19 yılda diğer pek çok alan gibi savunma sanayiinde de adeta bir devrim gerçekleştirmiştir. Dışa bağımlılığı azaltmak amacıyla çıktığımız bu yolda çok iyi bir noktaya geldik. Kendi ihtiyaçlarımızı süratle karşılayacak adımları atmaya mecbur kaldık. Hem kendi sınırlarımızı güvenli hale getirmek hem sınırötesi hareketlarla bölgemizde güvenlik kuşağı oluşturmak için kullandık. Geleceğin araçlarına, ürünlerine yatırım yapıyoruz. Yapay zeka temelli kara, hava ve deniz araçları konusunda iddialı projeler yürütüyoruz. Sürü İHA’lar, insansız deniz araçları, savaş uçakları, lazer silahları, uydu sistemleri gibi her alanda varız, varolacağız.”

Ayrıntılar gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir