İstanbul için yarın ‘çok kuvvetli’ yağış uyarısıBu gece saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir’de, yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde de kuvvetli sağanak tahmin ediliyor.

İstanbul’da yarın yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağış Marmara Bölgesi’nde etkisini gösterecek.

İL GENELİNDE GECE SAATLERİNE KADAR SÜRMESİ BEKLENİYOR

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yarın sabahın ilk saatlerinden itibaren görülecek gök gürültülü sağanağın, zamanla kuvvetini artırarak il genelinde gece saatlerine kadar sürmesi öngörülüyor.

Sağanağın yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kilogram/metrekare/12 saat) olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da su alan otobüste şemsiye açan yolcular VİDEO

ÇANAKKALE VE BALIKESİR’DE DE YAĞIŞ BEKLENİYOR

Öte yandan, bu gece saatlerinden itibaren Çanakkale ve Balıkesir’de, yarın sabah saatlerinden itibaren Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde de yerel olarak kuvvetli (21-50 kilogram/metrekare/12 saat) sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İstanbul için yapılan yağış uyarısı sosyal medyada gündeme gelen otobüs içindeki şemsiyeli yolcular videosunu akıllara getirdi.

İstanbul için yarın  çok kuvvetli  yağış uyarısı #1

OTOBÜSTE ŞEMSİYE AÇAN YOLCULAR

İstanbul’da olumsuz hava şartları nedeniyle zor anlar yaşayan vatandaşlar son olarak bindikleri İETT otobüsünün su alması nedeniyle otobüsün içinde şemsiyelerini açmak zorunda kalmıştı.

İstanbul için yarın  çok kuvvetli  yağış uyarısı #2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir