İstanbul, İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde yangın çıktıİkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Bölgeye gelen sağlık ekipleri, yaralıları tedavi altına alırken, itfaiye ekiplerinin de söndürme çalışmaları devam ediyor.

İstanbul İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın, saat 21.00 sıralarında İkitelli Çevre Sanayi Sitesi 11’inci Blok’ta meydana geldi.

Kimyasal maddelerin tutuşmasıyla başlayan yangının bildirilmesiyle olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

İstanbul, İkitelli Çevre Sanayi Sitesi nde yangın çıktı #1

ZAMAN ZAMAN PATLAMALAR GERÇEKLEŞTİ

Kimyasal maddelerin olduğu binadaki yangında zaman zaman patlamalar da yaşandı.

Yangının çıktığı iş yerinin ortaklarından olan bir kişi yangına müdahale ederken yaralandı. Yaralı gelen sağlık ekiplerince Bağcılar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

HAVADAN MÜDAHALE İÇİN DESTEK İSTENDİ

Ekipler, rüzgarın da etkisiyle yangına müdahalede güçlük çekerken, telsiz anonslarından havadan müdahale için destek istendi.

Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, bölgede çok sayıda ambulans bekletildi.

Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

İstanbul, İkitelli Çevre Sanayi Sitesi’nde yangın çıktı VİDEO

İstanbul, İkitelli Çevre Sanayi Sitesi nde yangın çıktı #2

YÜZLERCE ARAÇ KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangın sırasında sanayi sitesinde bulunan bazı araçlar da yanarak kullanılamaz hale geldi.

İstanbul İtfaiyesinin yangına ilçe belediyelerinden gelen su tankları ile birlikte 61 araç ve 140 personelle müdahale ettiği bildirildi.

Yangının ilk çıktığı sırada müdahale etmeye çalışan bir kişinin yaralandığı ve sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis, bölgede bulunan vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı.

İstanbul, İkitelli Çevre Sanayi Sitesi nde yangın çıktı #3

GÖRGÜ TANIĞI: “HER BİR PATLAMA, SANKİ BÜYÜK BİR BENZİN TANKERİ PATLAR GİBİ”

Sanayi sitesi çalışanlarından görgü tanığı Nurullah Tatar, yangının başında olay yerine ilk geldiklerinde burada 7 kişinin bulunduğunu anlatarak, sonrasında çok fazla insanın olay yerine geldiğini söyledi.

Olay yerinde patlamaların da yaşandığını dile getiren Tatar, “Her bir patlamada sanki büyük bir benzin tankeri patlamış gibi oluyor. Gökyüzüne duman ve ateş yükselmeye başladı.” dedi.

Tatar, yangının önce bir blokta başladığını belirterek, hemen önlem alındığını ancak yangının rüzgarın etkisiyle diğer bloklara sıçradığını kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir