Luanda’da caddeler Türk bayraklarıyla donatıldıAngola’nın başkenti Luanda’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, geçeceği yollara Türk bayrakları konuldu.


Luanda'da caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaret edeceği Angola’da hazırlıklar yapıldı.

Başkent Luanda’da caddeler, Türk ve Angola bayraklarıyla donatıldı. Başbakanlık döneminden bu yana 28 Afrika ülkesine 38 ziyaret yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’den bu ülkeye cumhurbaşkanı düzeyinde ilk resmi ziyareti gerçekleştiriyor.

YOLLAR BAYRAKLARLA DONATILDI

Erdoğan’ın gelişi öncesi güzergahındaki cadde ve yollar ile sahil yoluna, iki ülkenin bayrakları asıldı. Bugün Angola’ya gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi temaslarına yarın başlayacak.

Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço tarafından Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmi törenle karşılanacak Erdoğan, baş başa ve heyetler arası görüşme ile ortak basın toplantısına katılacak.

Luanda da caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı #1

CUMHURBAŞKANI, ANGOLA – TÜRKİYE İŞ FORUMU’NA KATILACAK

Angola Meclisi’ne hitap edecek Erdoğan, Dr. Antonio Agostinho Neto Anıtı’nı ziyaret edecek, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Angola-Türkiye İş Forumu’na katılacak.

Daha sonra Togo ve Nijerya’da temaslarda bulunacak Erdoğan’ın ziyaretlerinin, Afrika’da yeni iş birlikleri açısından önem arz ettiği vurgulanıyor.

Luanda da caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı #2

Luanda da caddeler Türk bayraklarıyla donatıldı #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir