Özel Ders İstanbul

Özel Ders İstanbul

Günümüzde artık öğrenciler okuldaki dersler ile beraber özel derslere de gitmektedir. Çünkü çoğu öğrenciler okuldaki hocalardan ya da oradaki çevre yüzünden dersleri pek anlayamaz ve özel ders veren hocalara gidip ders görürler. Bu zaman da artık özel dersler oldukça popüler olmuş ve en önemlisi de bu özel derslere gidip eğitim gören öğrenciler okulda gördükleri derslerden 2 kat daha fazla verim alırlar. Çünkü özel derslere giden öğrenciler hem derse hem hocaya oldukça odaklanırlar ve dersi çok dikkatli bir şekilde dinleyerek öğrenmeye çalışırlar. Özel ders ilanlarına sizler de bakarak bu verimli geçen özel derslere gerekli detayları hoca ile konuşup gitmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda derslerinizi İstanbul’un en iyi özel öğretmenleri ile ders işleyerek daha verimli hale getirebilirsiniz.

Özel Derse Giden Öğrenciler Memnun Mu?

Özel derse giden öğrenciler bu eğitimden ya da hocalardan gerçekten verim alabiliyor mu? Özel ders veren pek çok iyi veya kötü hoca vardır. Sizler de eksik olduğunuz derslere göre bu hocalardan özel ders alarak kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Ama her özel ders veren hocadan verim almanız mümkün değildir. Çünkü bu özel ders veren hocaların kaç yıllık hoca olduğu ya da nasıl bir anlatış tarzına sahip olduğunu maalesef kimse bilemez. Bu sebepten de eğer siz eksik olduğunuz derse göre özel ders hizmeti alsanız dahi belki de verim alamayacağınız ihtimallerin arasındadır.

Ama bazı öğrenciler vardır ki gerçekten eksik olduğu ya da oldukça kötü olduğu bir dersten özel ders hizmeti alarak bu eksikliğini bu özel dersler ile kapatıp oldukça iyi bir seviyeye getirebiliyorlar. Tamamen özel derslere giderek derslerinizin oldukça iyi olmasını da beklememek gerekir. Çünkü özel dersler de sadece hocanın anlatması, öğretmesi ile değil siz öğrencilerinde kesinlikle evlerinde bu özel derste öğretilen bilgileri evde pekiştirerek ya da kendiniz çalışarak tekrar etmeniz gerekir. Çünkü aksi takdirde hoca ne kadar iyi olursa ya da ne kadar kolay anlayacağınız şekilde anlatsa bile sizler evde ya da okulda bunu tekrar etmez iseniz kesinlikle bir arpa yolu kadar gelişme göremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir