Sosyal ve ekonomik destek ödemesi bugün başladıÇocukların aile ortamında büyümesi için toplam 169 milyon 165 bin lira Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi, bugün başlatılarak 15 Ağustos’a kadar tamamlanacak.


Derya Yanık: Sosyal ve ekonomik destek ödemesi bugün başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ailelere çocukları için toplam 169 milyon 165 bin lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesinin bugün yapılacağını bildirdi.

Yanık, çocukların öncelikle aile yanında desteklenmesi ilkesinden hareketle ihtiyaç sahibi ailelere, Bakanlık tarafından SED yardımı yapıldığını ifade etti.

ORTALAMA 1.259 LİRA ÖDENİYOR

Çocuklar için ortalama 1.259 lira ödeme yapıldığını belirten Yanık, bugün başlayan ödemelerin 15 Ağustos’a kadar tamamlanacağını bildirdi.

Derya Yanık: Sosyal ve ekonomik destek ödemesi bugün başladı #1

“SED, HER AY AİLELERİMİZİN HESAPLARINA DÜZENLİ OLARAK YATIRILIYOR”

Çocukların sağlıklı gelişimleri için ailelerinin yanında büyümelerine önem verdiklerini vurgulayan Yanık, şunları kaydetti:

“Ekonomik sebeplerle çocuklarımızın ailelerinden kopmaları yerine ihtiyaçlarının karşılanarak aileleriyle bir arada, topluma sağlıklı bireyler olarak katılabilmelerini hedefliyoruz. Bu kapsamda, sosyal hizmet modellerimizden biri olan SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN AİLELERE TOPLAM 169 MİLYON 165 BİN LİRA ÖDENECEK

Ailelerimizin çocukları için toplam 169 milyon 165 bin lira Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesini bugün yapıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir