Van’da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandıVan’da, geçtiğimiz günlerde 115 kaçak göçmenin yakalandığı apartmanda tekrar gerçekleşen operasyon sonucu bu kez 78 kaçak göçmen yakalandı.


Van'da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandı

Yasa dışı yollarla ülkeye girmeye çalışan göçmenlere ve kaçakçılara karşı operasyonlar hızla devam ediyor.

Van’da geçtiğimiz günlerde emniyet ekiplerinin operasyonunda bir apartmandaki 2 dairede, toplam 115 düzensiz göçmen yakalanmıştı.

Van da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandı #1

Bu defa aynı apartmana düzenlenen operasyonda binanın 3. ve 4. katlarında yapılan aramada, 78 düzensiz göçmen yakalandı.

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada,Göçmen Kaçakçılığı İle Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; İpekyolu ilçesinde bulunan 4 katlı binaya operasyon düzenledi.

Van da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandı #2

2 ŞAHISIN GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞI TESPİT EDİLDİ

Düzenlenen operasyonda binanın 3. ve 4. katlarında yapılan aramada 78 düzensiz göçmen şahıs yakalanırken, olayla ilgili 2 şahsa göçmen kaçakçılığı suçundan işlem yapılmış olup şüpheli şahsın işlemlerin ardından adli makamlara sevk edilecektir.

Van da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandı #3

“ÇALIŞMALARIMIZ KARARLILIKLA DEVAM ETMEKTEDİR”

Van Emniyet Müdürlüğü olarak ilimiz merkezinde ve ilçelerimizde ülkemize yasa dışı yollardan giren düzensiz göçmenlerin ve düzensiz göçmenlerin ülkemize girişlerini organize eden şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

Van da 4 katlı binada 78 kaçak göçmen yakalandı #4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir